Knihy o světle

Knihy o světle

Světlo lék budoucnosti

Autor: Jacob Liberman

Kniha Světlo lék budoucnosti dr. Jacoba Libermana je přehledem široké škály poznatků o přímých účincích frekvencí světla a barvy na energetický systém člověka.

Jacob Liberman kombinuje naše prozatím omezené znalosti o fototerapii, rychle se rozvíjející nové vědě, s mnoha lety osobních zkušeností s pacienty. A výsledky jsou jednoznačné:Světlo je ve vztahu k celkovému zdraví jedním z nejdůležitějších faktorů životního prostředí.Uvědomili jsme si, že dýcháme znečištěný vzduch, jíme devitalizovanou potravu a pijeme neživou vodu, ale dosud stále přehlížíme tak důležitou živinu, jakou je světlo.

Stejně, jako může špatné stravování způsobit podvýživu, může špatná „výživa světlem" způsobit škody z tzv. maliluminace, což může mít na zdraví podobné účinky. Připustíme-li, že světlo je hlavním faktorem pro udržení veškerého života, musíme také přiznat, že nedokonalé a nekompletní osvětlení bude ovlivňovat všechny aspekty lidské existence.

230 stran
ISBN 80-239-6719-3
Brožovaná vazba
Formát A5

Doporučená prodejní cena: 190 Kč vč. DPH

Knihu si můžete zakoupit v našem e-shopu.

Knihy o světle

Jak se zbavit zimních depresí-SAD, winter blues

Autor: Susane Talbot

Trápí vás každý podzim a zimu deprese, nadměrná únava, zvýšená spavost, zhoršená pracovní výkonnost, oslabená paměť a soustředění, nechuť ke společenským i intimním kontaktům, přehnaná chuť k jídlu (zejména na sladké a tučné pokrmy) či vysoká náchylnost k infekcím? Přetrvávají tyto potíže pouze v chladných měsících roku a na jaře a v létě prakticky vymizí? Pak je možné, že trpíte sezónní afektivní poruchou (SAD), nebo její mírnější formou „winter blues".

Kniha Zimní deprese – SAD a winter blues představuje jeden z nejobsáhlejších souborů informací o této nemoci, který v ČR dosud vyšel. Obsahuje poznatky získané z nejmodernějších vědeckých výzkumů i zkušeností významných lékařů podané čtivou a srozumitelnou formou. Dozvíte se v ní, proč SAD vzniká, koho nejvíc ohrožuje, jak se projevuje, jak se léčí pomocí světelné terapie i dalších účinných metod a spoustu dalších užitečných tipů.

164 stran
ISBN  978-80-260-0783-8
Brožovaná vazba
Formát A5

Doporučená prodejní cena: 170 Kč vč. DPH

Knihu si můžete zakoupit v našem e-shopu.

Knihy o světle

Světlo a osvětlování

Kniha o současné světelné technice se zaměřením na základy osvětlování

V úvodní části publikace je pojednáno o optickém záření a o fyziologii zrakového systému, zejména jsou objasněny základní světelnětechnické pojmy, veličiny, jejich jednotky a principy fotometrických měření, vysvětleny jsou též základy nauky o barvě. Druhý oddíl knihy je věnován světelným zdrojům a jejich předřadným zařízením, a to včetně bezelektrodových výbojek a světelných diod LED. Třetí část knihy je zaměřena na svítidla, jejich základní součásti a parametry. Čtenář zde nalezne i koncepce řešení nových typů svítidel pro světelné diody. Zásady osvětlování, osvětlovací soustavy vnitřních a venkovních prostorů jsou probrány ve čtvrté části publikace, včetně výpočtu parametrů soustav a hodnocení jejich energetické náročnosti. Opomenuty nejsou ani zásady a základní předpisy pro návrh elektrické instalace, ovládání a řízení osvětlovacích soustav. Kniha je doplněna přehledem nejdůležitějších norem z oblasti světelné techniky a osvětlování a nechybí ani cizojazyčné terminologické slovníky nejdůležitějších pojmů.

Kniha je určena světelným technikům, architektům, projektantům osvětlovacích soustav, studentům elektrotechnických a stavebních oborů, ale i oborů zaměřených na navrhování inteligentních budov, dále všem provozovatelům osvětlovacích soustav...

FCC Public, 624 stran, 340 obrázků, 116 tabulek
ISBN 978-80-86534-21-3